Віддалений моніторинг станції водопостачання

Віддалений моніторинг станції водопостачанняЗавдання

Система водопостачання в Арізоні забезпечує подачу води в сільські будинки, що знаходяться поза містом. Підвищення попиту на воду, знос і старіння компонентів, екстремально високі температури стали причиною збільшення навантаження на електронасоси. В результаті запобіжники зірвалися, сталася аварійна зупинка насосів. Обслуговуючому персоналу доводилося знову і знову з’являтися на об’єкті та усувати несправності. 

Система включає в себе резервуар на 50 кілолітрів, насосну станцію з резервуаром об’ємом 4000 літрів. Система управління розподіляє потужності між насосами і при необхідності їх включає або вимикає. Резервуар великої місткості може на деякий час приховати наявність проблеми, але згодом це може обернутися незручностями для споживачів і збитками для станції. Тому необхідно впровадити систему моніторингу. 

Просте рішення для складної проблеми

У пустельній місцевості дуже важливо забезпечити стабільне водопостачання, так як часті збої можуть доставити чимало неприємностей жителям цієї місцевості. І своєчасне виявлення будь-яких збоїв є пріоритетним завданням при експлуатації подібних об’єктів. 

Станція складається із насосів, розташованих на глибині 200 метрів і утоплених в воду на 6 метрів, великого резервуара і насосної станції з резервуаром, в якому вода знаходиться під тиском. Система управління включає або вимикає насоси при необхідності. 

Здійснюється контроль рівня води в резервуарі, коли рівень опускається нижче 10 кілолітрів, внутрішній контакт замикається на поплавковий перемикач. Після чого відбувається заповнення резервуара свердловинним насосом. У той же час, диференційний манометр вимірює тиск в резервуарі. Насос підтримує потрібний рівень тиску всередині. Рівень тиску говорить про те, що й кількість води знаходиться під тиском і яка кількість будинків може бути забезпечено водою. Необхідно контролювати всі ці параметри: рівень води в резервуарах, ток на насосах, тиск. 

В результаті було обрано датчик рівня Flowline LU12-5001, так як він забезпечує рівень сигналу на виході 4-20 мА і має шкалу 0-100 фунтів на квадратний дюйм. 

Потрібна була можливість контролювати роботу системи. Але найближче до станції будинок перебував на відстані 800 метрів. Виникла потреба в такого далекого доступі до всіх датчиків. Одним з можливих рішень була прокладка кабелів між будівлею і об’єктом.

Найдешевшим способом вирішити цю задачу було заборонено використання мобільних радіомодемів. Всі сенсори були з’єднані з Zlinx ™ Xtreme ZZ9D-NA-LR I / O. Ці радіомодеми мають модульну структуру, що дозволяє при необхідності нарощувати кількість підключених сенсорів. Можливе підключення будь-яких датчиків, в тому числі, які працюють по протоколу Modbus. Всі дані надходять на Zlinx ™ Xtreme ZP9D-115RMLR, звідти вони передаються на стільниковий маршрутизатор Spectre 3G. 

Також до нього можна підключити камери відеоспостереження. Маршрутизатор оснащений декількома портами Ethernet 10/100, USB-портом, одним бінарним I / O, двома слотами для sim-карт. Використання мобільного маршрутизатора дозволяє отримати доступ до необхідних даних з будь-якої точки, де є доступ до Інтернету. 

Spectre 3G підтримує створення VPN-тунелів по протоколам IPsec, OpenVPN і L2TP. Він також підтримує протоколи DHCP, NAT, NAT-T, DynDNS, NTP, VRRP, управління за допомогою SMS, а також безліч інших функцій і додаткове ПО, таке як SmartCluster, VPN Server і R-SeeNet. Доступ до web-інтерфейсу, захищеному паролем, дозволяє змінювати налаштування і оновлювати ПО на Spectre 3G дистанційно. Маршрутизатор може автоматично оновлювати конфігурацію і прошивку з центрального сервера оператора, що дозволяє одночасно вносити зміни в роботу декількох маршрутизаторів. Користувачі можуть самостійно створювати Linux скрипти і завантажувати до 4 різних конфігурацій на один маршрутизатор, завантажити будь-яку з яких можна в будь-який момент.