Мур, Меткалф і Фаріон

Мур, Меткалф і ФаріонПереклад статті  Майка Фаріон

Протягом багатьох років я робив презентації, в яких обговорював зіткнення закону Мура і закону Меткалфа. Мур передбачав, що число транзисторів, які можливо розмістити на кристалі інтегральної схеми буде подвоюватися кожні 24 місяці, що буде робити обчислювальну техніку дедалі потужнішою й компактною. Меткалф висунув припущення, що корисність мережі пропорційна квадрату чисельності користувачів цієї мережі (Я думаю, що ми всі згодні з тим, що розвиток мережі Інтернет підтвердило ці припущення). Я говорив, що закони Мура і Меткалфа будуть взаємодіяти, буде з’являтися більше інноваційних рішень – і ми створимо двигун викривлення.

Мур і Меткалф мали рацію, як, власне, і я. Зараз ми живемо в світі, де технології розвиваються настільки швидко, що навіть самі інертні галузі починають адаптуватися до нових реалій. Поява нових можливостей, про які кілька років тому можна було тільки мріяти, робить пристрої все дешевшими, меншими і енергоефективніше, що дещо змінило правила гри. Ось кілька прикладів:

Постійно збільшується смуга пропускання

Ми переходимо до економіки, керованої даними. Чим більша смуга пропускання нам доступна, тим більше додатків і сервісів може її використовувати. Не так давно ми раділи модемам зі смугою 56 кбіт / с і за 20 років ми поліпшили це значення на 4-5 порядків. Такі швидкості дають колосальні можливості для всіх галузей.

Низька потужність

Необхідність заряджати смартфон кожен день трохи дратує, але на тлі тих можливостей, які тепер стали доступні, ми з цим миримося. У світі, де все пов’язано між собою, деякі функції смартфона дуже сильно допомагають промисловості. Безпроводові датчики можуть встановлюватися в найжорсткіших умовах, при цьому за рахунок батарейок з тривалим терміном служби немає необхідності часто їх міняти. Це відкриває чимало можливостей для промисловості.

Проникнення IT технологій

Поступово ми приходимо до життя в світі мережевого протоколу – IP, незважаючи на опір деяких галузей промисловості. IP дозволяє зблизити інформаційні та операційні технології. Спочатку це може викликати деякі проблеми, але в кінцевому результаті це призведе до сумісності, масштабованості при розгортанні нових додатків, а також можливості повторно використовувати існуючу інфраструктуру. Більш далекоглядні компанії вже щосили поглинають своїх конкурентів, в результаті навіть самі вперті гравці ринку зблизяться з IT галуззю.

Доповнена реальність і розумний одяг

Поки нас влаштовують сучасні комп’ютери з такими пристроями введення, як клавіатура. Але з часом ми усвідомлюємо необхідність переходу до більш досконалих способів взаємодії з комп’ютерами. Розумний одяг і доповнена реальність дозволять розширити наші можливості, а не створювати бар’єр між користувачем і вирішенням завдань.

Інтелект у всьому

“Речі” ставатимуть розумнішими. Вони будуть автоматично конфігуруватьсь. Вони вимагатимуть менше часу і навичок, необхідних для їх повноцінного використання функціоналу. Одна з таких розробок від Advantech B + B SmartWorx – Modbus шлюз Swarm 351. Ми розробили цей пристрій, так як чимало зусиль і коштів було витрачено на розгортання систем, що працюють по протоколу Modbus і не підтримують IP.

Modbus Шлюз Swarm 351 вирішує проблему сумісності застарілих і сучасних мереж. Він збирає дані по протоколу Modbus, конвертує їх в MQTT або JSON і передає іншим пристроям мережі. Swarm 351 також фільтрує дані, відкидаючи не важливі. Наприклад, значення температури, якщо воно не змінюється, передається далі тільки за запитом. Це дозволяє зменшити обсяг трафіку, що передається. Swarm 351 – відмінний приклад того, як нові пристрої вписуються в існуючі мережі.

Закон Мура показує, що при постійному збільшенні можливостей, вартість цих можливостей буде постійно падати. Закон Меткалфа говорить, що корисність мережі збільшується разом з кількістю користувачів в цій мережі. Це видно на прикладі Swarm 351, який об’єднує пристрої, які спочатку були несумісні між собою.

Закон Фаріон говорить, що взаємодія законів Мура і Меткалфа – початок шляху до створення технологій, в які раніше мало хто вірив.